DIABETIC

ZESPÓŁ STOPY CUKRZYCOWEJ

 • Tęgości: STANDARD, SPACE
 • Kod produktu:
  STANDARD - IO74, SPACE - IO94
 • Rozmiary:
  STANDARD: 35 - 48, SPACE: 36 - 48
  Karta techniczna

Osoby chorujące na cukrzycę i zagrożone wystąpieniem zespołu stopy cukrzycowej muszą szczególnie uważać na kondycję i stan swoich stóp. Dedykowane im wkładki zapewniają więc w sposób szczególny ochronę przed mikrouszkodzeniami i urazami. Wkładki będą świetnym wyborem także dla osób o bardzo wrażliwych stopach, skłonnych do powstawania ran i z już istniejącymi ranami.

Dolegliwości:

 • stopa cukrzycowa - diabetycy
 • stopy wrażliwe
 • stopy z ranami
 • przeciążenia aparatu ruchowo - mięśniowego

Właściwości:

 • działanie antyseptyczne
 • działanie antygrzybiczne
 • wsparcie łuku podłużnego o zmiennej dynamice
 • amortyzacja

Działanie:

 • stabilizacja pięty
 • ochrona przed mikrouszkodzeniami
 • odciążenie stopy
 • odciążenie ran
 • zmniejszenie dolegliwości bólowych
Producent: Zbigniew Frąckowiak MAZBIT Przedsiębiorstwo

To jest wyrób medyczny.
Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

Technologia:

 • Element: Oddziaływanie
 • 1. Jasna wyściółka nasączona nanocząsteczkami srebra i miedzi:
  - Pomaga w obserwacji stanu stóp (czy nie dochodzi do sączenia się z ran lub owrzodzeń).
  - Zmniejsza nadpotliwość.
  - Zwiększa komfort.
  - Ma działanie antybakteryjne.
 • 2. Zabezpieczenie tyłostopia – wsparcie kości sześciennej i łódkowatej o zmiennej dynamice:
  - Wsparcie kości łódkowatej i sześciennej na poprawnej wysokości dzięki czemu uzyskujemy ustawienie stopy w prawidłowej pozycji.
  - Wsparcie łuku podłużnego.
  - Wsparcie poprawnego przetaczania stopy.
  - Działanie na mięśnie i stawy stopy z zaprojektowaną intensywnością, dostosowaną do wagi użytkownika.
  - Rozkład sił nacisku na podłoże.
 • 3. Dwie warstwy pianki z pamięcią kształtu (aż 8mm!) na całej długości wkładki:
  - Zmniejszenie dolegliwości bólowych już przy istniejących odciskach i modzelach, wspiera ich terapię.
  - Wspiera terapię owrzodzeń.
  - Zapewnia maksymalne odczucie komfrotu.

Dlaczego warto wybrać wkładki iORTO MEDIC Diabetic?

Wybierz dla siebie idealną wkładkę
o zmiennej dynamice

Wkładki iORTO oferują rozwiązanie na miarę współczesnych potrzeb poprzez adaptację do zmieniających się warunków obciążenia i ruchu stopy. Zmienna dynamika, to przede wszystkim moduł stabilizujący dostosowany do wady stóp, masy ciała, rozmiaru i tęgości obuwia pacjenta. Oznacza to, że wkładki reagują w odpowiedni sposób na zmienne warunki użytkowania, zapewniając optymalne wsparcie i redukując ból pleców, zmęczenie oraz dyskomfort stóp. Ich adaptacyjność przekłada się na poprawę komfortu użytkowania i minimalizację dolegliwości bólowych, co umożliwia użytkownikom pełniejsze i bardziej aktywne życie.

Wkładki iORTO współpracują ze stopą i dostosowują się do jej kształtu. Nie wymuszają one sztywnego ustawienia stóp, co mogłoby prowadzić do rozleniwienia mięśni, ścięgien i rozcięgien stóp lub do przekorygowania. Zamiast tego, wkładki reagują na ruchy i obciążenia stopy, zapewniając dynamiczne wsparcie, które podtrzymuje naturalną funkcję stóp i minimalizuje ryzyko urazów. Dzięki zaawansowanym technologiom i innowacyjnym rozwiązaniom, wkładki iORTO są nie tylko skuteczne, ale również bezpieczne i komfortowe w użytkowaniu przez długi czas.

Dodatkowo wkładki iORTO MEDIC Diabetic dostępne są w dwóch tęgościach, by móc dobrać je do najczęściej noszonego typu obuwia. Występują w pojedynczej rozmiarówce, gdyż każdy element wkładki z precyzją dobierany jest do stopy o danej długości. Zalecane jest komputerowe badanie stóp oraz wizyta u podologa.
Dowiedz się więcej o tych innowacyjnych rozwiązaniach.

Wkładki na płaskostopie poprzeczne

Zabezpiecz się
przed i po zabiegu

Przy walce z modzelami i powierzchownymi ranami bardzo ważne jest odciążenie i ustawienie stopy w prawidłowej pozycji. Wkładka iORTO MEDIC Diabetic Ci to zapewni.

Wkładki na płaskostopie poprzeczne

Powstrzymaj
rozwój schorzenia

Specjalna pianka amortyzująca, obecna także w innych wkładkach z serii iORTO, posiada zdolność zapamiętywania kształtów, dzięki czemu jest bardzo delikatna dla stopy i chroni przed bólem i uszkodzeniami. We wkładkach iORTO MEDIC Diabetic ta pianka ma grubość aż 8 mm, dzięki czemu spełnia swoje zadanie jeszcze skuteczniej. Zastosowana wyściółka z nanocząsteczkami srebra ma działanie antyseptyczne i antrzygrzybicze, zapobiegające zakażeniom i rozwijaniu się stanów zapalnych. Jej jasny kolor pomaga szybciej wychwycić ewentualne infekcje i pojawiające się uszkodzenia. Równomiernie rozłożony nacisk stopy na podłoże zapobiega zaburzonemu przepływowi krwi, który jest jednym z przyczyn wystąpienie zespołu stopy cukrzycowej.

Wkładki na płaskostopie poprzeczne

Przywróć komfort
poruszania się

Dzięki korektom kierunkowym i przywróceniu prawidłowej osi chodu, a także podwójnej piance amortyzacyjnej zyskujemy pewność, że każdy nasz krok będzie przyjemniejszy.

Wkładki na płaskostopie poprzeczne

Zatrzymaj ból

Wkładki iORTO MEDIC Diabetic są rozwiązaniem nie tylko dla osób już borykających się z ranami i uszkodzeniami w obrębie stóp - odciążając je i zmniejszając ból - ale także chronią przed ich powstawaniem.


Polecamy również: