Wkładki na ostrogi iORTO MEDIC Ostrog

BÓL PIĘTY

 • Tęgości: SLIM, STANDARD, SPACE
 • Kod produktu:
  SLIM - IO63, STANDARD - IO73, SPACE - IO93
 • Rozmiary:
  SLIM: 36 - 43, STANDARD: 35 - 48, SPACE: 35 - 48
  Karta techniczna

Wkładki na ostrogi piętowe iORTO MEDIC Ostrog są niezawodnym wsparciem w terapii ostrogi piętowej, nawracającego bólu pięty, a także zapalenia ścięgna Achillesa. Ból pięty i w jej okolicach, jak i nawracające zapalenie ścięgna Achillesa (wywołane np. intensywnym uprawianiem turystyki górskiej, czy pracą stojącą), które powodują dysfunkcję pracy stawów kolanowych i utrudniają lub całkiem uniemożliwiają chodzenie, mogą być eliminowane przy pomocy specjalnie przygotowanych wkładek, których zadaniem jest poprawa jakości życia pacjentów cierpiących z ostrogą piętową. Dynamiczne wkładki ortopedyczne iOrto Medic Ostrog wpływają na równomierny nacisk stopy na podłoże, amortyzatory zmniejszają przeciążenia stóp i redukują ból pięty. Wkładki na ostrogi piętowe iORTO MEDIC mają również specjalne wyprofilowanie odciążające piętę oraz przodostopie, co wraz z zastosowaniem pianki z pamięcią kształtu, pozytywnie wpływa na zmniejszenie nacisku w przodostopiu i zapobiega powstawaniu modzeli i odcisków. Odciążenie pięty dodatkowo powoduje zmniejszenie problemu ze zgrubieniami pięty i ich pękaniem, a także - zmniejszenie dolegliwości bólowych kręgosłupa i kolan.

Dolegliwości:

 • ostroga piętowa
 • bóle pięt
 • zapalenie ścięgna Achillesa
 • bóle układu ruchu (np. stawów kolanowych)

Właściwości:

 • odciążenie kości piętowej
 • wsparcie pięciu głów kości śródstopia
 • wsparcie łuku podłużnego o zmiennej dynamice
 • amortyzacja
 • sensomotoryka
 • innowacyjne zabezpieczenie tyłostopia

Działanie:

 • stabilizacja pięty
 • zmniejszenie bólu w obrębie układu ruchu
 • aktywizacja mięśni strzałkowych
 • ochrona przed mikrourazami
 • zmniejszenie uczucia zmęczenia stóp
Producent: Zbigniew Frąckowiak MAZBIT Przedsiębiorstwo

To jest wyrób medyczny.
Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

Technologia:

 • Element: Oddziaływanie
 • 1. Wyprofilowanie w kształcie litery M (metatarsalgia):
  -Wsparcie wszystkich głów kości śródstopia.
  - Odciąża przednią część stopy (przodostopie).
  - Zapobiega powstawaniu odcisków i modzeli.
  - Zmniejsza dolegliwości bólowe.
 • 2. Pianka z pamięcią kształtu na całej długości wkładki (odciski i modzele): Zmniejsza dolegliwości bólowe już przy istniejących odciskach i modzelach, wspiera ich terapię.
 • 3. Zabezpieczenie tyłostopia – wsparcie kości sześciennej i łódkowatej o zmiennej dynamice:
  - Wsparcie kości łódkowatej i sześciennej na poprawnej wysokości dzięki czemu uzyskujemy ustawienie stopy w prawidłowej pozycji.
  - Wsparcie łuku podłużnego (płaskostopie podłużne).
  - Wsparcie poprawnego przetaczania stopy.
  - Działanie na mięśnie i stawy stopy z zaprojektowaną intensywnością, dostosowaną do wagi użytkownika.
  - Rozkład sił nacisku na podłoże.
 • 4. Pianka amortyzująca:
  - Wielowarstwowe wsparcie guza kości piętowej to dodatkowa amortyzacja i odciążenie całego układu ruchu:
  - Zmniejszenie dolegliwości przy schorzeniach typu ostroga piętowa.
  - Lekko podnosi tyłostopie wspomagając regenerację ścięgna Achillesa.
  - Wspomaga leczenie pękających pięt.
  - Zmniejsza ból pięty wynikający z przeciążeń i niewłaściwego wzorca chodu.

Dlaczego warto wybrać ortopedyczne wkładki na ostrogi piętowe iORTO MEDIC Ostrog?

wkładki na ostrogi

Wybierz wkładki na ostrogi piętowe
idealne dopasowane dla siebie

Wkładki iORTO MEDIC na ostrogę piętową dają nam wiele możliwości doboru.
Po pierwsze są to wkładki ortopedyczne zmiennej dynamice, które oprócz schorzenia biorą pod uwagę wagę pacjenta, by jeszcze lepiej oddziaływać na schorzenie.
Po drugie wkładki iORTO MEDIC Ostrog dostępne są w trzech tęgościach (szerokościach), by móc dobrać je do najczęściej noszonego typu obuwia.
Po trzecie wkładki ortopedyczne iORTO MEDIC na ostrogi piętowe występują w pojedynczej rozmiarówce, gdyż każdy element produkty jest dobierany z precyzją do stopy o danej długości. Ciesz się zmniejszeniem dolegliwości bólowych pięty! Ostroga piętowa - najskuteczniejsze wkładki!

Wkładki na płaskostopie poprzeczne

Zabezpiecz się
przed i po zabiegu

Przy walce z ostrogą piętową, jak i zapaleniem ścięgna Achillesa, ważne jest odciążenie pięt i przywrócenie prawidłowej biomechaniki stopy przez prawidłowe ustawienie całych stóp. Dynamiczne wkładki ortopedyczne iORTO MEDIC Ostrog wspierają łuki stopy i przeciwdziałają powstawaniu ostrogi piętowej.

Wkładki na płaskostopie poprzeczne

Powstrzymaj
rozwój schorzenia

Te wkładki ortopedyczne na ostrogi piętowe doskonale sprawdzają się u osób z bólem pięt różnego pochodzenia. Przy zapaleniu ścięgna Achillesa ważne jest, aby pięta była delikatnie podniesiona w stosunku do przodostopia. Dlatego płaski spód wkładki może powodować dyskomfort. Prawidłowe ułożenie stopy w pozycji prawidłowej, przywraca prawidłową biomechanikę stóp co pozytywnie wpływa na zatrzymanie postępowania bólu pięt i ma właściwości terapeutyczne. Dobrze wyprofilowane korytko piętowe jest tutaj istotne. Dlatego wkładki na ostrogi piętowe iORTO MEDIC dostosowane są struktur anatomicznych stopy.

Wkładki na płaskostopie poprzeczne

Przywróć komfort
poruszania się

Wraz z rozwojem dolegliwości ból występuje podczas każdej aktywności. Dzięki korektom kierunkowym i przywróceniu prawidłowej osi chodu, a także piance amortyzującej zastosowanej na całej długości wkładki zyskujemy pewność, że każdy nasz krok będzie przyjemniejszy, a ostroga piętowa nie będzie sprawiać dyskomfortu i odciążenie rozcięgna podeszwowego. Prawidłowa oś ruchu kończyny dolnej daje prawdziwy komfort przy każdej aktywności.

Wkładki na płaskostopie poprzeczne

Zatrzymaj ból

Wkładki ortopedyczne iORTO MEDIC Ostrog mają zastosowaną w pięcie wielowarstwową amortyzację, aby jeszcze lepiej odciążyć piętę i wpływać na zmniejszenie bólu w okolicach rozcięgna podeszwowego. Dzięki użytym materiałom amortyzują Twój każdy krok. Amortyzacja głów kości śródstopia wpływa na komfort chodzenia.


Polecamy również: