Wkładki na koślawość pięt dla dzieci iORTO MEDIC Double Kid

KOŚLAWOŚĆ PIĘT

Wkładki ortopedyczne na koślawość pięt dla dzieci, zostały stworzone z myślą o najmłodszych, którzy nie oszczędzają stóp jak dorośli, wręcz przeciwnie! Cały czas wykorzystują je do aktywnego poznawania świata. Koślawość stóp, pięt jest dosyć powszechną wadą wśród dzieci i młodzieży. Istnieje pogląd, że jeśli utrzymuje się przez kilka lat, konieczna będzie interwencja lekarza, w przeciwnym razie może spowodować poważne zmiany degeneracyjne nie tylko w obrębie stóp, np. koślawości pięt, czy koślawości kolan, ale przede wszystkim w wyższych segmentach organizmu. Tak jak zostanie ustawiony fundament, czyli stopy, tak później będą się ustawiać ściany, czyli kończyny dolne, a potem wyższe partie ciała. Odpowiednio wcześnie dobrane wkładki zapobiegają koślawości pięt, pomogą także uniknąć innych schorzeń.
POLECAMY FILM:
"Stopy bez tajemnic z Mazbit. Stopy dziecka."

Dolegliwości:

 • koślawość
 • płastokostopie podłużne

Właściwości:

 • korekta tyłostopia
 • wsparcie łuku podłużnego stopy o zmiennej dynamice
 • amortyzacja
 • sensomotoryka
 • innowacyjne zabezpieczenie tyłostopia

Działanie:

 • stabilizacja stawu skokowego
 • stabilizacja pięty
 • aktywizacja mięśni strzałkowych
 • ochrona przed mikrourazami
 • zmniejszenie uczucia zmęczenia stóp
Producent: Zbigniew Frąckowiak MAZBIT Przedsiębiorstwo

To jest wyrób medyczny.
Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

Technologia:

  wkładki na koślawość pięt dla dzieci
 • Element: Oddziaływanie
 • 1. Mocne zabezpieczenie tyłostopia – wsparcie kości sześciennej i łódkowatej o zmiennej dynamice:
  - Wsparcie kości łódkowatej i sześciennej na poprawnej wysokości dzięki czemu uzyskujemy ustawienie stopy w prawidłowej pozycji.
  - Mocne wsparcie łuku podłużnego (płaskostopie podłużne).
  - Wsparcie poprawnego przetaczania stopy.
  - Działanie na mięśnie i stawy stopy z zaprojektowaną intensywnością, dostosowaną do wagi użytkownika (dlatego są bezpieczne już od pierwszego roku życia).
  - Rozkład sił nacisku na podłoże.
 • 2. Pianka z pamięcią kształtu na całej długości wkładki:
  - Zmniejsza dolegliwości bólowe już przy istniejących odciskach i modzelach, wspiera ich terapię.
 • 3. Kolorowa wyściółka:
  - Zachęca dzieci do korzystania z wkładek ortopedycznych

Dlaczego warto wybrać wkładki ortopedyczne na koślawość pięt iORTO MEDIC Double Kid?

wkładki na koślawość pięt dla dzieci

Wybierz dla siebie idealną wkładkę
o zmiennej dynamice

Wkładki iORTO oferują rozwiązanie na miarę współczesnych potrzeb poprzez adaptację do zmieniających się warunków obciążenia i ruchu stopy. Zmienna dynamika, to przede wszystkim moduł stabilizujący dostosowany do wady stóp, masy ciała, rozmiaru i tęgości obuwia pacjenta. Oznacza to, że wkładki reagują w odpowiedni sposób na zmienne warunki użytkowania, zapewniając optymalne wsparcie i redukując ból pleców, zmęczenie oraz dyskomfort stóp. Ich adaptacyjność przekłada się na poprawę komfortu użytkowania i minimalizację dolegliwości bólowych, co umożliwia użytkownikom pełniejsze i bardziej aktywne życie.

Wkładki iORTO współpracują ze stopą i dostosowują się do jej kształtu. Nie wymuszają one sztywnego ustawienia stóp, co mogłoby prowadzić do rozleniwienia mięśni, ścięgien i rozcięgien stóp lub do przekorygowania. Zamiast tego, wkładki reagują na ruchy i obciążenia stopy, zapewniając dynamiczne wsparcie, które podtrzymuje naturalną funkcję stóp i minimalizuje ryzyko urazów. Dzięki zaawansowanym technologiom i innowacyjnym rozwiązaniom, wkładki iORTO są nie tylko skuteczne, ale również bezpieczne i komfortowe w użytkowaniu przez długi czas.

Dodatkowo występują w pojedynczej rozmiarówce, gdyż każdy element wkładki z precyzją dobierany jest do stopy dziecka o danej długości.
Dowiedz się więcej o tych innowacyjnych rozwiązaniach.

Wkładki na płaskostopie poprzeczne

Zabezpiecz się
przed i po zabiegu

Przy walce z koślawym ustawieniem pięt ważne jest zabezpieczenie w odpowiedni sposób tyłostopia i amortyzacja na całej długości łuków stopy, prawidłowego ustawienia stóp płasko i stabilizacja pięty. Wkładka stabilizuje stopy i zapobiega koślawości pięt.

Wkładki na płaskostopie poprzeczne

Powstrzymaj
rozwój schorzenia

Wkładki ortopedyczne iORTO MEDIC Double Kid mają zastosowane innowacyjne wsparcie kości łódkowatej i sześciennej, dzięki czemu w odpowiedni sposób wspierają korekcję tyłostopia. Wkładki te współpracują ze stopami mobilizując jej mięśnie do prawidłowej pracy.

Wkładki na płaskostopie poprzeczne

Przywróć komfort
poruszania się

Dzięki korektom kierunkowym i przywróceniu prawidłowej osi chodu, a także piance amortyzującej zastosowanej na całej długości wkładki zyskujemy pewność, że każdy nasz krok będzie przyjemniejszy. Koślawość stóp może powodować zakłócenie pracy kolan.

Wkładki na płaskostopie poprzeczne

Zatrzymaj ból

Wkładki ortopedyczne iORTO MEDIC Double Kid dzięki użytym materiałom stabilizują stopy dziecka amortyzując każdy krok. Skonsultuj się z lekarzem specjalistą, który dobierze właściwą metodę leczenia, która w ostateczności zapobiega koślawości fizjologicznej stóp.


Polecamy również: