Zdrowie stóp seniorów

Z wiekiem przybywa wnuków, zmarszczek, wolnego czasu i problemów zdrowotnych, niestety… Czy wiedziałeś, że aż 74% osób po 50-tce potwierdza występowanie u nich dolegliwości bólowych stóp? Skąd się one biorą i jak pomóc Babci i Dziadkowi wyeliminować ból nóg?

 

Nigdy nie jest za późno, żeby zadbać o zdrowie i podnieść komfort życia seniorów! Przy okazji dowiedz się, jak ustrzec się przed rozwojem schorzeń stóp i postawy, aby w przyszłości znaleźć się wśród szczęśliwych 26%, które nie musi borykać się z bolącymi stopami.

 

Źle dopasowane obuwie, długotrwała postawa stojąca, nadwaga, tryb życia – to wszystko wpływa na ukształtowanie stóp, ich funkcjonowanie oraz wygląd. Początkowe oznaki problemów są delikatne, ale bagatelizowanie ich prowadzi do poważnych konsekwencji:

 

· problemów z samodzielnym poruszaniem się,
· wad i zaburzeń postawy,
· bólów kręgosłupa oraz stawów,
· płaskostopia,
· haluksów,
· ostrogi piętowej.

 

Aby stopa prawidłowo funkcjonowała należy zapewnić jej odpowiednie warunki. Najlepiej zbliżone maksymalnie do chodzenia boso po ziemi czy piasku, do którego przystosowała nasze nogi i stawy Matka Natura. Płaskie podeszwy butów, w których spędzamy wiele godzin, nie są w żaden sposób dostosowane do anatomii ludzkiej stopy. Przywrócenie naturalnego ruchu w stawach kończyny dolnej przez noszenie odpowiednio dobranych wkładek ortopedycznych gwarantuje:

 

· eliminację bólu i kontuzji,
· zdrowie stawów kolanowych i biodrowych,
· zdrowie kręgosłupa,
· lepszą koordynację,
· komfort i wygodę.

 

Dbanie o stopy seniora to niełatwe zadanie. Pogrubione paznokcie, często zakrzywione, o zmienionej barwie mogą wymagać karkołomnych zabiegów pielęgnacyjnych. Przesuszona skóra, będąca efektem zanikania lub upośledzenia pracy gruczołów potowych w skórze stóp, prowadzi do nadmiernego rogowacenia okolicy pięt i powstawania bolesnych rozpadlin. Problemy z kręgosłupem i pogarszający się wzrok nie sprzyja samodzielnemu przeprowadzaniu niezbędnych zabiegów pielęgnacyjnych, którym osoby starsze powinny poddawać swoje stopy. Dlatego w Mazbit oferujemy szereg produktów, które ułatwiają codzienne funkcjonowanie seniorów i niwelują dolegliwości ze strony stóp. Polecamy też wizyty w wyspecjalizowanych gabinetach podologicznych – oddajmy zdrowie stóp we właściwe ręce. I cieszmy się aktywnym życiem niezależnie od wieku!