Elegancja może być zdrowa i wygodna

Cena za elegancki wygląd to nierzadko ból stóp, a nawet kolan czy niektórych partii kręgosłupa. Płacimy ją, ponieważ obuwie wizytowe rzadko jest dostosowane do wsparcia stóp w długotrwałym wysiłku. Radzę, jak można temu przeciwdziałać.

 

Po pierwsze musimy odpowiedzieć sobie na pytanie: dlaczego chodzimy w butach wąskich, eleganckich? Odpowiedzi jest kilka, a w argumentach powtarzane są:

 

– charakter pracy,

– styl ubierania się,

– okazjonalność.

 

Zazwyczaj jednak, staramy się mieć tego typu obuwie jak najkrócej na stopach. Najczęściej powodem jest uczucie bólu w okolicach pięty i pod palcami. Skąd on się bierze? Spędzając całe dnie w półbutach, mokasynach, oksfordkach, jazzówkach, balerinach koturnach czy butach z obcasem do 4 cm musimy wiedzieć, że wszystkie te buty łączy jeden wspólny mianownik: brak amortyzacji stopy. Dodatkowo, w niektórych modelach stopa musi znosić twardą, cienką podeszwę.

Stąd biorą się te późniejsze problemy, z którymi zjawiają się w moim gabinecie klienci: obrzęki, metatarsalgia, odciski, a nawet bóle kręgosłupa i wiele innych dolegliwości. Oczywiście doraźnie pomagam na nie. W praktyce znany jest szereg zabiegów dających ulgę obolałej, zmęczonej stopie, od masaży mechanicznych po zabiegi laserowe. To indywidualna ocena stanu pacjenta. Ważna jest jednak przyczyna pojawienia się problemu, a bardzo często są nimi buty, które wybieramy z powodów, o których mówiłam.

Wkładki iORTO Elegance najlepszymi przyjaciółmi stóp

Tu doradzam profilaktykę. Swoim klientom proponuję wkładki do butów. Zdrowie i wygodę w butach eleganckich zapewniają stopom dedykowane im wkładki do obuwia. Rozwiązaniem dla użytkowników butów wizytowych, które osobiście rekomenduję, są wkładki z linii iORTO Elegance polskiej firmy MAZBIT.
wkladki-ortopedyczne-iorto-business-iorto-elegance-iorto-woman

Dostępne w moim gabinecie wkładki, powstały we współpracy ze specjalistami – takimi, jak ja – zajmującymi się problemami ze stopami, z którym borykają się odwiedzający mnie pacjenci.

 

Wkładki do butów Elegance są dostępne w dwóch rodzajach iORTO Woman jak i wkładki iORTO Business. Różnią się tęgością Woman do butów typu baleriny, obcasy, koturny czy botki, natomiast business oksfortki, jezzówki, kozaczki i mokasyny. Co ważne obie, to rozwiązania ultracienkie. Nie zepsują efektownego wyglądu, czyli tego, o co obawia się w szczególności wiele pań odwiedzających mój gabinet. Nie ma problemu z dopasowaniem ich do szykownego obuwia.

Tak wkładki Elegance działają na stopę

Wkładki firmy MAZBIT dbają o zdrowie stóp ustawiając stopę w bucie w pozycji prawidłowej. Musimy pamiętać, że nawet najgustowniejsze buty nie zapewniają stopie naturalnego położenia w czasie naszej aktywności, kiedy chodzimy, a nawet tańczymy czy w trakcie długotrwałego stania w miejscu. Mają swoje wady i zalety, niemal zawsze jednak długotrwałe noszenie butów na cienkich podeszwach, wąskich, na obcasie, kończy się dolegliwościami stóp.

 

Decydując się na poszerzenie oferty mojego gabinetu o wkładki iORTO Elegance sprawdziłam, jak działają. Przede wszystkim jest to produkt medyczny. Jak wpływają one na stopy moich pacjentów? Wkładki w dynamiczny sposób wspierają kości stopy odpowiedzialne zarówno za prawidłową postawę we wszystkich sytuacjach, nawet stosowane w butach z najcieńszą podeszwą czy butach na obcasie.

wkladka-ortopedyczna-iorto-elegance-woman-buty-eleganckie-wkladki-do-butow
Dzięki swojemu niepowtarzalnemu kształtowi, zawdzięczanemu termoprofilowaniu, wkładki Elegance niezauważalnie, ale pewnie trzymają stopę. We wskazanych przez specjalistów miejscach zastosowano specjalnie modelowaną piankę amortyzującą (pelotę). Samą piętę chroni materiał pochłaniający wstrząsy. To wszystko sprawia, że wkładki linii iORTO Elegance dodają sprężystości i zapobiegają powstawaniu uczucia bolesności czy nadmiernego zmęczenia stóp.

Dzieje się tak, gdyż wymienione elementy oddziałują i wspierają bezpośrednio te kości stopy, które są odpowiedzialne za sprawne poruszanie się czy stabilną postawę podczas stania.

 

Szczegóły na temat materiałów, z których wykonano te wkładki do butów, ich oddziaływania na konkretne części stopy, przekazali mi pracownicy firmy MAZBIT w czasie bardzo przystępnego szkolenia produktowego. Na same wkładki w gabinecie zwracają uwagę klienci z powodu estetycznych opakowań i możliwości prezentacji ich na zgrabnych ekspozytorach.

 

Dzięki temu, ale przede wszystkim dzięki zadowoleniu klientek z tych produktów, cenię sobie współpracę z producentem wkładek do butów iORTO Elegance.

wkladki-iorto-elegance-komfort-i-elegancja-business-woman-wkladki-ortopedyczne

Produkt Woman będzie idealny dla eleganckiej kobiety, która ceni sobie wygląd, ale szuka też komfortu. Wkładki są ultracienkie i będą pasować nawet do wąskiego obuwia typu baleriny.

Wkładki Business to najlepsze rozwiązanie dla zabieganych mężczyzn, którzy cenią sobie innowacje i technologię na najwyższym poziomie, a w ciągu zabieganego dnia nie mają czasu by myśleć o bólu stóp. Kobiety chodzące w butach trochę szerszych również docenią to rozwiązanie. Idealne do butów

 

Dowiedz się więcej na:
https://www.mazbit.pl/oferta/produkty/iorto/