Nike organizuje akcję wymiany wkładek do butów
Światowy potentat rekomenduje naprawę butów i wymianę wkładek oraz sznurowadeł na nowe, aby wydłużyć żywotność obuwia. Obuwie Nike czyści i naprawia pierwszy na świecie robot stworzony do tego celu.
W dobie rosnących cen wielu naszych Klientów stawia na produkty o przedłużonej dacie użytkowania lub solidne, które w razie niewielkich uszkodzeń da się naprawić.
Ta wymuszona nieco przez sytuację gospodarki zasada „zero waste”, czyli działanie z myślą o ponownym wykorzystaniu produktów, maksymalizację czasu ich używania wchodzi na nowy poziom.
Działając w tym duchu firma Nike wprowadziła do pierwszego swojego salonu (w Londynie) robota, który ma za zadanie przedłużyć żywotność niektórych flagowych modeli snickersów tej firmy (Air Force 1, Air Jordan 1, Space Hippie 01 i Nike Dunks). Robot nazywa się B.I.L.L. (Bot Initiated Longevity Lab)
Robot ocenia stan buta, czyści go i reperuje (ubytki są łatane na życzenie klienta). Cały proces trwa trzy kwadranse. Ostatnim jego aktem jest wymiana sznurowadeł i wkładek do butów. Klienci dostają od obsługi salonu nowe egzemplarze.
Światowy potentat zauważył, jak zużywają się wkładki do butów i każdorazowo rekomenduje ich wymianę. Warto o tym pamiętać, kiedy kolejny raz klient zapyta o czas w jakim może używać wkładek do butów.
Określony gwarancją czas użytkowania wkładek do butów (w przypadku wkładek iORTO MEDIC i iORTO ELEGANCE, to 12 miesięcy), nie oznacza, że wkładki do butów muszą w stanie nienaruszonym przetrwać tak długo.
Klientowi należy się informacja, że zużycie wkładki jest zależne od jego masy ciała, rodzaju obuwia, w którym będą stosowane, czasu noszenia butów z wkładkami czy innych indywidualnych cech osobniczych. Należą do nich na przykład tendencja do nadmiernej potliwości. Zarówno stopa, wkładka, jak wnętrze buta nie pozostają obojętne na działanie potu.
Pot jest bezwonny, ale rozkładając się pod wpływem bakterii zaczyna nieprzyjemnie wonieć. To pierwszy negatywny efekt. Trzeba jednak także pamiętać, że osoby z nadpotliwością (hiperhydrozą) wydzielają zwiększoną ilość tego płynu zawierającego między innymi mocznik, sole mineralne i kwas mlekowy.
Te substancje przedostając się do buta i wkładki nie pozostają obojętne w stosunku do materiałów, z których jest wykonany. W niektórych przypadkach mogą powodować uszkodzenia wyrobów, zawsze przyspieszają ich zużycie.
Fot. Materiały Nike