Ćwiczenia stóp dziecka

Profilaktyka stóp dzieci jest bardzo ważna. Nikomu nie trzeba o tym przypominać. Co jednak należy robić, żeby wspierać naturalny proces wykształcania się łuków stopy, a co za tym idzie poprawiać stabilizację całego ciała? Poniżej kilka propozycji ćwiczeń usprawniających i korekcyjnych na stopy płasko-koślawe i koślawe kolana.
Czytaj więcej...

Promocyjna oferta na wkładki CARE KID

WSPARCIE MAŁEJ STOPY.
 JEŻELI TO DLA CIEBIE WAŻNE…

 Zapraszamy do skorzystania z promocyjnej oferty na wkładki dla dzieci Care Kid. Takiego rabatu jeszcze nie było!
Czytaj więcej...

Boli mnie pięta… Jeśli to nie ostroga kości piętowej, to co?

Konsultacja merytoryczna mgr rehabilitacji Jerzy Kowalski, Zduńska Wola

Ból pięty może mieć wiele przyczyn. Najczęściej spowodowany jest stanem zapalnym przyczepu rozcięgna podeszwowego do kości piętowej, rzadziej uciskiem na nerw, zapaleniem kaletki maziowej czy chorobą Haglunda-Severa. Niezależnie od powodu dolegliwości konieczna jest wizyta u specjalisty.
Czytaj więcej...

Najczęstsze problemy podologiczne u dzieci

Dzieci nie oszczędzają stóp jak dorośli, wręcz przeciwnie, cały czas wykorzystują je do aktywnego poznawania świata. Są bohaterami na pływalni, biegają boso po piasku i trawie przez co bardzo często ich stopy ulegają urazom i schorzeniom. Z jakimi problemami najczęściej spotyka się podolog, czyli specjalista od zdrowia stóp u dzieci?
Czytaj więcej...

SOS dla stóp w ciąży

Brzuch nie jest jedyną częścią ciała kobiety, która rośnie i zmienia się w ciąży. Bardzo często stopy również przechodzą „metamorfozę”. Powszechnie spotykane problemy to: płaskostopie poprzeczne, haluksy i obrzęk. Jak sobie z nimi radzić?
Czytaj więcej...

Dziecko w gabinecie specjalistycznym

Jak przygotować dziecko do wizyty w gabinecie specjalistycznym i jak może przebiegać badanie? Jak on/ona sobie poradzi? Przecież to jeszcze maluch.... Tu jest mnóstwo specjalistycznego, sprzętu, dziwne i nieznane na co dzień urządzenia. Zapach sterylności będzie na pewno dla niego/niej drażniący.
Czytaj więcej...

Stopy płasko-koślawe u dzieci i młodzieży. Niektóre przyczyny stymulujące rozwój wady oraz profilaktyka

Dominik Szkarłat, fizjoterapeuta

Rozpoczynając pisanie artykułu o płasko-koślawości chciałbym ominąć charakterystykę tej wady. Takie informacje można znaleźć w większości artykułów czy to w książkach, czy też w internecie.
Czytaj więcej...

Zniekształcenia i deformacje palców

Lato, plaża, odpoczynek na świeżym powietrzu… Twoje stopy są odkryte i mogą swobodnie oddychać. Tylko niestety , kiedy na nie patrzysz coś zakłóca Ci spokój. „Dlaczego mam takie podwinięte palce?”, „Ciekawe, dlaczego ten palec tak dziwnie skręca?”, „Co to za guzek na trzecim palcu?” Te i podobne im zniekształcenia nie są niczym nietypowym.
Czytaj więcej...

Haluks?! I tak Ci urośnie!

Twój wielki palec od stopy zasługuje na odrobinę współczucia. Jego pozycja i długość wystawiają go na nieustanne krępowanie i inne obrażenia.

Czytaj więcej...

Kobieta – superbohater też człowiek. Dziś każdy potrzebuje wsparcia

Zdajesz sobie sprawę, że teraz masz moc! To jest twój czas! Mąż dzieci, dom, pies, obiad, rozlana kawa, zebranie rodziców, odcisk na małym palcu. Właśnie!
Czytaj więcej...

Wyjdź poza swoją strefę komfortu, a ojcu kup wkładki do butów

Strefa komfortu… Bardzo popularne hasło... Wszędzie się je słyszy. A czym tak naprawdę jest? Dlaczego warto poza nią wychodzić?
Czytaj więcej...

Stopy naszym fundamentem - Zadbaj o nie

Stopy są fundamentem naszego ciała - często słyszymy to stwierdzenie i trudno się z nim nie zgodzić. Niekorygowane wady stóp mogą wpływać na niewłaściwą postawę całego ciała.
Czytaj więcej...

Zdrowie stóp seniorów

Z wiekiem przybywa wnuków, zmarszczek, wolnego czasu i problemów zdrowotnych, niestety...
Czytaj więcej...

Co mogą mi dać wkładki Ortho Line?

W Mazbit często słyszymy takie pytanie padające z ust pacjentów. Odpowiedź jest prosta – chcemy zdradzić Wam parę szczegółów,
Czytaj więcej...

Sposoby na zdrowe stopy

Ludzka stopa jest doskonałą konstrukcją przyjmująca na siebie obciążenie całego organizmu,
Czytaj więcej...

Jak dobieramy wkładki?

Ostateczne zadowolenie z wyboru wkładek zależy w dużej mierze od tego czy się odpowiednio do tego przygotujemy.  Kupując wkładki do butów należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach:
Czytaj więcej...

Ciążowe niespodzianki

Na problemy ze stopami uskarża się większość kobiet w trakcie ciąży. Nic dziwnego, ciąża to prawdziwa rewolucja dla organizmu! 
Czytaj więcej...

Stopa sportowca, co to takiego?

Stopa sportowca czy też inaczej stopa atlety, to po prostu grzybica stóp. Nazwę swą zawdzięcza temu, iż dotyka najczęściej osób aktywnych. Nadmierna wilgotność stóp, korzystanie z publicznych pryszniców, siłowni, basenów czy saun to wymarzone warunki dla rozwoju grzybów.
Czytaj więcej...

Dlaczego wkładki są dla nas tak ważne?

Przez wiele tysiącleci nasze stopy „pracowały” intensywnie, poruszając się po zróżnicowanym acz względnie miękkim podłożu.
Czytaj więcej...

Blog

20.12.2018

Przerwa świąteczna

Informujemy iż w okresie 24-31 grudnia firma będzie nieczynna. Zapraszamy do kontaktu w Nowym Roku.

czytaj więcej

23.11.2018

BLACK FRIDAY -20% w sklepie internetowym

BLACK FRIDAY! Tylko dzisiaj na zakupy w sklepie internetowym RABAT 20%!!! Kod w koszyku: BF2018https://www.sklep.mazbit...

czytaj więcej
zobacz wszystkie aktualności

Znajdź sklep

Tabela rozmiarów

Złóż zamówienie